بی اهمیت بودن جان و رفاه شهروندان یا عدم نظارت و ضعف مدیریت؟

۱۳۹۴/۹/۱۹

در تاریخ 29/5/1394 به بررسی وضعیت پل های عابر پیاده شهر ایزدشهر و بیان مشکلات با این عنوان پرداختیم: پل های عابر پیاده ایزدشهر، سود تبلیغات یا رفاه مردم؟

 

انتظار می رفت پس از شناسایی و نشان دادن مشکلات مربوط به این پل ها، قدمی هر چند کم در بهبود وضعیت این پل ها صورت می گرفت اما پس از گذشت چند ماه ، تنها چیزی که برای گفتن داریم ابراز تاسف برای شهروندان عزیز شهرمان می باشد که برای جان ، سلامت و رفاه آنان هیچ اهمیتی وجود ندارد.

 

 

در زیر به یادآوری پیش پا افتاده ترین و کم هزینه ترین مشکل اشاره شده در مطلب قبلی مربوط به پل عابر می پردازیم:

 

برای استفاده از این پل ها در وهله اول نیاز به عبوری مناسب برای استفاده از این پل ها می باشد اما زمانی که نگاهی به محل عبور استفاده از این پل ها می کنیم سوالی پیش می اید که آیا واقعا نظارتی بر روی ساخت و طراحی این پل ها صورت گرفته؟ و ایا این پل ها برای استفاده شدن طراحی شده؟

 

همانطور که در عکس بالا میبینید هیچ گونه عبوری برای استفاده مردم در کنار بلوار وجود ندارد و مردم برای استفاده با مانعی به نام جدول و باغچه کنار خیابان روبرو هستند. وجود تیکه های بلوک و سنگ و کلوخ هم رنگ و بوی خاصی به این فضا داده است که خطرات زیادی را برای عابرین پیاده بخصوص افراد مسن و کودکان ایجاد میکند.

این هم عکسی دیگر که تقریبا 50 % پل های عابر پیاده شهر با این مشکل روبرو هستند.

 

 

و اما پس از گذشت 4ماه از این موضوع  :

 

وضعیت عبور در هنگام بارش

 

حتی زحمت دستور جمع آوری تیکه های بلوک داده نشده و همین موانع علاوه بر زشت نمودن چهره شهری، خطرات فراوانی برای عابرین ایجاد خواهد کرد.

 

همانطور که می بینید مکانی برای عبور وجود ندارد.

 

وضعیت این ورق ها نیز نشان دهنده این است که هیچ گونه رسیدگی برای وضعیت این پلها وجود ندارد.

 

اما خدا نکند یک پرژکتور تابلوهای تبلیغاتی بر روی این پل ها بسوزد یا بنر روی آن خدشه ای بر آن بیوفتد ..........

 

همانطور که قبلا هم گفته شد این پل ها صرفاً بدلیل نصب تابلو های تبلیغاتی و درآمد حاصل از آن ها بنا شده و هیچ گونه کاربرد دیگری از نظر مسئولین شهری و همچنین شرایط موجود آن برای استفاده ندارد چون اگر داشت مطمئناً شاهد یک ورودی مناسب برای استفاده از این پل ها توسط شهروندان بودیم.

مشکلاتی از قبیل نداشتن پوششی برای سقف آن در هنگام ریزش باران ، نداشتن هیچ گونه روشنایی ، نداشتن هیچ گونه امنیت در هنگام استفاده از آن بدلیل پوشیده شدن از تابلوهای تبلیغاتی ، پله های غیر استاندارد و ...  را به مشکلات قبلی نیز باید اضافه کرد.

 

این گونه بی توجهی مطمئناً حق شهروندان این شهر نیست، این نوع کم کاری ها سوالات بسیاری را در ذهن مردم بوجود می آورد که یا مسئولین شهر بی خیالند و بی توجه به رفاه مردم و یا اینکه مشکل از عدم توانایی ، سوء مدیریت و نداشتن نظارت این افراد بر شهر و مشکلات آن می باشد.

 

قطعاً سوالات مردم در همین حد نخواهد بود .....

 

 

 

 

موضوع مرتبط: 

پل های عابر پیاده ایزدشهر، سود تبلیغات یا رفاه مردم؟ 


تگ ها


ایزدشهر پل های عابر پیاده رفاه شهروندان عدم نظارت سوء مدیریت بررسی مشکلات ایزدشهر

12 نظر ثبت شده
امیر عباس رنجبر در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۱۹ :
با سلام

به تمام عزیزانی که برای شهر زیبایمان مطالب سودمند جمع می کنند و ضمن به اشتراک گذاشتن این مطالب، باعث می شوند که مشکلات نهفته و آشکار شهر مشخص شود. خسته نباشید عزیزان

و اما نکته مهم در خصوص این گزارش و گزارش های قبل
به اعتقاد بنده و شاید خیلی از همشهریان عزیزم، پاسخ دادن به مطالب یک همشهری و انتقاد از آن و توجیه عملکرد ضعیف، هیچگونه جای دفاع ندارد.
دوستان در برخی از مطالب هیچ گونه پاسخ و اظهار نظری نمی کنند و در مطالبی به نژاد و رنگ پوست و تبلیغات صرفا اشاره می کنند، که این بدور از جایگاه مدیریت شهری و دید کلان به آینده شهر است.
گزارشات این سایت به اعتقاد بنده به منظور نمایش مشکلات و فعالیت های شهر ما و دیدگاه و نظرات خوانندگان می باشد نه دفاع از عملکرد ، دوستان در لباس عمل بهتر است عملکرد مثبت خود را نشان دهند.

و یکی از این هزاران مشکلات طراحی و جانمائی پل عابر پیاده بدون در نظر گرفتن حقوق شهروندی علی الخصوص افراد سالخورده ، کودکان و افراد معلول
و در پاسخ قطعان خواهیم داشت دردست اقدام خواهد بود.
و اما سخن آخر
باز تکرار این جمله که امیدوارم روزی قشر تحصیلکرده و مجرب مجری و متولی شهر ما باشند و قطعان همه دوستان در حد توان به آنها کمک و یاری خواهند کرد.
به امید آن روز یا علی . خدا قوت.
حسينى در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۱۹ :
پس از انتصاب اقاى يحيى بور هر روز شاهد نصب بيلبوردهاى بزرگ در سطح شهر هستيم به نحوى كه ايزدشهر به شهر بيلبوردها معروف شده، نمى دانم نصب اين بيلبوردها تا كجا پيش خواهد رفت و بر چه مبنايي اينهمه بيلبورد نصب مي شود و چه صدمه ای به چهره شهر خواهد زد، نكته مهمتر درامد حاصل از ان مي باشد كه معلوم نيست به كجا مى رود و صرف چه ميشود چون اگر براي رفاه مردم خرج مي شد بااوضاع گزارش بالا روبرو نبوديم،، يكى ديگر از نمونه هاى مديريت ضعيف مسوولين شهر، عدم ارايه گزارش از عملكرد شهردارى و شورا مى باشد، قطعا اگر ريگى به پاى اين مسوولين نبود از ارايه گزارش به مردم واهمه نداشتند. درآمد ها چه می شود و به کجا می رود؟ کسی نمی داند در این شهر چه می گذرد.
عباسی در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۲۲ :
جناب حسینی مشکل شما با اقای یحیی پور چیه؟ایشان تازه یکساله که اومده و حداقل تو این یکسال میشه فهمید فعالیتشون بیشتر از قبلیها بوده,بجای ظاهر سازی کوچه هامون اسفالت شده با اینکه اینهمه بگیر بگیر شده و کار کردن و انتخاب پیمانکار کلی مشگل شده,حتما جایی منافع شما در خطر افتاده,با وجود اینهمه نیرو های امنیتی در شهرداری هزار افرین باید گفت به این شهردار که انقدر خوب وضعیت رو جمع کرده 50 درصد از مدیران و شورا رو گرفتن این یعنی اینکه سیستم شهرداری کاملا بیمار بوده و اجرای حتی کوچکترین پروژه در این وضعیت تجربه خاصی میخواهد که یحیی پور از این قائده جدا نیست,90 درصد تابلو ها قبل ایشان بوده و حتما مثل خیلی مشکلات دیگه این معضل رو هم رفع خواهد کرد
حسينى در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۲۲ :
آقای عباسی، اگر اینگونه که شما می گویید باشد، پس شما هم حتماً از این آقا خیری به شما رسیده که سنگش را بر سینه میزنید،
این صرفاً یک انتقاد بود از موضوع مطرح شده در بالا، ربطی هم به آسفالت و بقیه موضوعات نداشته که بخوام در اون فازها نظری بدم اینجا، شما هم اگر قصد دفاع از ایشان را دارید در همین مورد عنوان شده مطرح کنید، در همین یک هفته کلی بیلبورد در وسط بلوار ها همانند قارچ زده بیرون، واقعا نمی بینید یا عشق اقای شهردار چشمانتان را بسته، موضوعات دیگه ای هم که مطرح کردم در نظر بالا کاملاً بجا بوده و کسی نیست که منکر این موضوعات شود. شهردار و مسوولینی که ماهی یک بار در شهر گشت نمیزنند تا اینگونه مشکلات پیش پا افتاده شهر رو شناسایی و برطرف کنند، فکر نمیکنم لایق تمجید باشند. در مورد آسفالت هم که عنوان کردید بحث زیاده، از آسفالت نامرغوب که از فرداش دونه دونه سنگهاش از هم جدا میشن و عمری ندارند همانند اسفالت مجدد کوچه اقایان نجاتی تا عدم نظارت صحیح بر اجراش و انتخاب یک پیمانکار ثابت که سوابق مثبتی نداشته و...
رنجبر در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۲۳ :
سلام
آقایان حسینی و رنجبر عزیز.فقط یک سوال از شما دارم.تو این چند سالی که شهرداری اومده تا حالا چند بار عوارض سالیانه تون و پرداخت کردید.شماهایی که به کوچکترین حقوق شهروندیتون عمل نمیکنید ولی توقعات بیشماری دارید،البته هم خدایی که شهرداری از نظر خدمات و عمران چیزی کم نذاشته.شماها که ریگ و به کفشهای مسولین نسبت میدید چطور این همه هزینه کردها رو نمیبینید.آسفالت،کانال،کانیوو،،فضای سبز نمونه شهرمون و .
شماها عادت کردید به دزد خطاب کردن بقیه.البته حق هم دارید انقدر خیانت و بدی دیدید از قبل که به یکی که میخواد صادقانه کار کنه اینجوری انگ میچسبونید.اظهار نظرات شما بزرگواران چیزی جز حسادت و کوته بینی نیست.بیایید به پیشرفت شهرمون کمک کنیم ن بیرون گود بشینیم و اظهارهای کذب و دروغ کنیم.انصاف هم خوب چیزیه.
ناشناس در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۲۳ :
با سلام
ظاهرا مدیریت سایت ایزدشهر من چهار عبارتی که که در تیتر استفاده کرده جنبه سوالی بهش داده که به نظرم اشتباه بوده چون بروز چنین مسائلی در سطح شهر به سوء مدیریت بوده که مستقیما به مدیریت شهری بر میگردد. لذا جنبه سوالی و انتخاب گزینه نیست و همه گزینه ها به سوء مدیریت وابسته است.
حسينى در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۲۳ :
اقای رنجبر ، شما هنوز شعور این را ندارید که فرق بین انتقاد حسادت رو تشخیص بدین و اون رو یکی می بینید. کسی جای من رو نگرفته که بخوام حسادت کنم. توقعات زیادی هم که شما میگید ما داریم ، رسیدگی به مشکلاتی با کمترین هزینه و تنها صرف زمان همانند مثالی بود که دوستان خوب این سایت در بالا مطرح کردند. ایا این کار هزینه زیادی داشته که شهرداری کوتاهی کرده؟ ایا دادن گزارش به مردم هزینه زیادی داره که شهرداری کوتاهی کرده؟ این خواسته ها از طرف مردم زیاده خواهی و حسادت و کوته بینی مردم محسوب میشه از نظر شما؟ بهتر است شما هم کم کاری مسوولین در بعضی موارد را بپذیرید و کورکورانه به دفاع از شخص خاص نپردازید و به مردم هم توهین نکنید.
Hamid در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۲۳ :
عملکرد ضعیف، هیچگونه جای دفاع ندارد.
امیر عباس رنجبر در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۲۴ :
سلام عرض میکنم خدمت همشهری عزیزم
آقای رنجبر عزیز

1- بنده متاسفانه در این شهر زندگی نمیکنم ، به طبع عوارض شامل اشخاصی می شود که دارای مالکیت بوده و ساکن این شهر محسوب می شوند. ولی این شهر جزو وطن و خاک آبا و اجدادی من بوده و نسبت به خاکم تعصب داشته و خواهم داشت.(این جواب شما در خصوص عوازض)

2- جنابعالی فکر نکنم نماینده وصول عوارض باشید که بخواهید کسی را متهم به عدم پرداخت عوارض کنید.(شهرداری در خصوص عدم پرداخت عوارض ساکنین اقدام نموده و به وظیفه خود نیز آشنا می باشد)

3- از خدمات سطح شهر مشخص و واضح است ، آبگرفتگی معابر ، عدم زیر سازی جاده ها ، وضعیت نابسامان زمین های کشاورزی و ساخت و سازهای بی رویه لذا اینجانب و تمامی عزیزان به عنوان یک ایرانی حق انتقاد را داشته و داریم.

4-در هیچ کدام از انتقاد های اینجانب به شخصیت و شعور هیچ شهروندی بی احترامی صورت نگرفته و قطعا نخواهد گرفت که با این عمل اصل قضیه مبنی بر انتقاد سالم از همه عزیزان در محیط این سایت زیر سوال خواهد رفت.

5- همانطور که جنابعالی نیز اشاره نمودید هدف پیشرفت شهری است که چشم انداز روشنی می بایستی برای آن تدارک دید لذا انتقاد های سازنده از طرف عزیزان تلنگری است به عملکرد خادمین شهر.

6- خدا را هزار مرتبه شاکرم که حداقل در جایگاهی قرار دارم که مطرح نمودن حسادت و کوته بینی از طرف جنابعالی به بنده و اشخاصی که انتقادهائی را مطرح می کنند نشات گرفته از دیدگاهای بسته شما و اطرافیان بوده ضمن آنکه کسی که در شهری زندگی نمیکند چه لزومی به حسادت و کوته بینی دارد.

7- در آخر به حدیثی از امام صادق علیه السلام اشاره می کنم که می فرماید: «إِیَّاکُمْ وَ الْمِراءَ وَ الْخُصُومَةَ فَإِنَّهُما یُمْرِضانِ الْقُلُوبَ عَلَی الْإِخْوانِ وَ یَنْبُتُ عَلَیْهِمَا النِّفاقَ؛
از بگو مگوهای بی حاصل و دشمنیها بپرهیزید! زیرا این دو مایه بیماری دلها و زمینه ساز نفاق در میان موءمنان است.»

دوست عزیز ! خواهش من به عنوان یک برادر کوچکتر این است که: موضع گیری در مقابل انتقادهای سازنده به غیر از به انحراف کشیدن از مسیر اصلی چیزی را در بر نخواهد داشت.

یا علی - خدا قوت
فریدی در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۲۵ :
دوستان شما مشکلتون با این شهردار چیه؟تا حالا ایزدشهر اباد بوده و حالا مشکل داره؟ اگه یکی تعریف کنه ظاهرا نفعی بهش رسیده اگه یکی انتقاد کنه میخواد تخریب کنه,واقغا به کجا داریم میریم ما,بترسید از بردن ابروی مسلمین, در ضمن به دلیل گرونی قیر اسفالت در کل کشور بجز تهران کم کیفیت میباشد
دلسوز در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۲۵ :
فریدی جان
مشکل این شهردار نیست عزیزم. ایشون که ما ایزدشهریها رو قبول نداره و حرف هایی زده. بماند....
این دلیلت بابت آسفالت کم کیفیت، منو کشته. همه جمع کنیم بریم تهران.
صورت مسله پاک نکن عزیزم.
Hamid در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۲۶ :
هرچه هست دست نشانده همون اختلاص گراست