تقدیر از استاد قوام الدین بینایی در همایش کتاب و کتابخوانی

۱۳۹۴/۹/۱

همایش کتاب و کتابخوانی به مناسبت هفته کتاب و بیست و سومین نمایشگاه کتاب در کشور در سالن کتابخانه عمومی شهرستان نور برگزار شد .

فرهاد باقری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در  برگزاری این همایش گفت :

متاسفانه کتاب جایگاه ویژه خود را در اجتماع از دست داده است و عموم مردم تحت تاثیر تهاجمات فرهنگی بیشتر سرگرم فضاهای مجازی هستند .

یکی از شاخه های فرهنگ عامه (فولکلور) مثل هاست که سینه به سینه از نسلی به نسل دیگر منتقل گردید.صورت های گوناگون ادب عامه به دلیل اینکه آفرینندگان آن در تماس دائم با طبیعت بوده اند، متاثر و مرتبط با طبیعت است.ساختمان و اساس این نوع ادبیات بر دو اصل واقع گرایی و خیال پردازی استوار است و علت دلپذیری آن نیز حاصل آمیزش این دو اصل است.

کتاب مجموعه ضرب المثلهای مازندرانی-به کوشش استاد قوام الدین بینایی گردآوری شده است ,نویسنده سعی نموده انباشته هایی از ضرب المثلها و متل های مازندرانی را به چاپ برساند.استاد قوام الدین بینایی

استاد قوام الدین بینایی مدیر دپارتمان آموزشی فرهنگی آرمان به دلیل تالیف کتب متعدد در زمینه تاریخ و فرهنگ مازندران به عنوان نویسنده برتر انتخاب و طی مراسمی که از سوی اداره ارشاد اسلامی و نهاد کتابخانه عمومی شهرستان نور و با حضورفرماندار و دیگر مسئولین محترم شهرستان نور برگزار گردید از ایشان تقدیر به عمل آمد.

 


تگ ها


قوام الدین بینایی اداره ارشاد شهرستان نور شهرستان نور هادی خنجری دپارتمان آرمان ایزدشهر

2 نظر ثبت شده
سولیاوعسل در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۵ :
باسلام..دستمریزادبجناب بینایی گرامی......واقعامابایدبه نخبگان محلمون ببالیم.......ولی باکمی دقت وبینش بیشترمیشه افراددیگری روهم تومحل پیداکردکه باعث مباهات دافتخارن.....وبه افردخاصد اکتفانکنیم..بازم سپاس ازهمه.
میکائیل در تاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۲۷ :
چقدر اسطوره با نام "بینایی" داریم :)