غرق شدن ۶۷ نفر در سواحل دریای مازندران

۱۳۹۴/۶/۳
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از مرگ 67 نفر در سواحل دریای خزر از اول خرداد تا 31 مرداد امسال خبر داد.
 

به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی با اشاره به اینکه تعداد 67 نفر در سواحل دریای خزر جان باختند که این آمار برای اول خرداد تا 31 مرداد امسال است، افزود: این رقم در مدت مشابه سال گذشته 66 نفر بوده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد 58 نفر از غرق‌شدگان مرد و بقیه زن هستند، بیان کرد: همگی این افراد با وجود توصیه‌ها و هشدارهای مکرر، محدوده‌های ایمن‌سازی نشده و خارج از طرح را برای شنا انتخاب کرده بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران تصریح کرد: شهرستان‌های نور با 14 فوتی و محمودآباد با 12 مورد بیشترین و بهشهر با یک مورد کمترین غرقی را به ثبت رساند.

وی در مورد افراد غرق شده، افزود: سنین 21 تا 30 سال با 26 غرقی بیشترین و سن بیش از 40 سال با 9 مورد کمترین غرقی را به ثبت رساندند.

عباسی با اشاره به اینکه 52 درصد افراد غیر بومی در دریای مازندران غرق ‌شدند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیشتر غریق از قشر جوان، غیربومی و مسافر هستند پس به نظر می‌رسد اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در مورد نحوه استفاده مطلوب و ایمن از دریا نیاز به عزم ملی در سراسر کشور دارد و تلاش مسئولان استانی به تنهایی چاره‌ساز نیست.


تگ ها


هنوز تگی وجود ندارد

هنوز نظری ثبت نشده, شما اولین نظر این مطلب را ثبت کنید