مسوولین همچنان ناتوان در جلوگیری از آبگرفتگی در معابر شهر ایزدشهر

۱۳۹۴/۷/۲۵

صرفاً تکرار مکررات، هم مردم خسته شده اند از این اوضاع و هم ما که منعکس کننده این اوضاع هستیم و هم شهرمان که با این اوضاع زبانزد خاص و عام شده است.

شهر ایزدشهر 10 سال است که با این اوضاع روبروست و هر سال طرح و بودجه جدید، اما با شروع بارش ها در فصل پاییز باز هم با این صحنه ها روبرو میشویم.

 

گزارشی از آبگرفتگی معابر شهر ایزدشهر در مهرماه امسال (1394/07/16)

 

آب گرفتگی در منطقه 1 ( ساروج محله )

 

آب گرفتگی در منطقه 1 ( ساروج محله )

 

 

آب گرفتگی در منطقه 2 (ایزده بازارسر )

 

آب گرفتگی در منطقه 2 (ایزده بازارسر )

منطقه ای که امسال در طرح 800 میلیونی جمع اوری آب های سطحی قرار داشت و اما نتیجه این طرح را خودتان ببینید و قضاوت با شما.

 

بارش شدید باران قطعاً بهانه پوچی برای عدم کارایی این طرح ها خواهد بود چون با همین میزان بارش شهرهای اطراف (نور و محمودآباد) و حتی روستاهای اطراف شاهد این اوضاع در مناطق خود نبوده اند.

پس از این بارش ها و نا کارآمدی طرح 800 میلیونی شهردار فعلی ایزدشهر و اعضای شورای شهر ، جلسات متعدد و کارشناسی های فراوان مهندس یحیی پور و اعضای شورای اسلامی شهر در جهت رفع معضل آب گرفتگی خیابان اصلی شهر از گلستان 16(مقابل امامزاده قاسم (علیه السلام)) تا گلستان 18 (بانک تجارت) پروژه حفاری و جایگزاری لوله های بتنی در خیابان گلسار 65 به طول 400 متر استارت خورد تا از طریق کانال های موجود آب های سطحی به سمت دریا هدایت گردد و بودجه در نظر گرفته شده برای طرح جدید 5 میلیارد ریال می باشد. امیدواریم طرح ارائه شده که برای منطقه 1( ساروج محله) در نظر گرفته شده مشکل آبگرفتگی در این مناطق را رفع کند و شاهد رضایت همشهریان عزیزمون در این منطقه باشیم.

 

 

موضوعات مرتبط : اولین بارشهای پاییزی با ایزدشهر چه کرد؟

 


تگ ها


ایزدشهر آب گرفتگی معابر ناتوانی مسوولین بررسی مشکلات ایزدشهر

3 نظر ثبت شده
سولیاوعسل در تاریخ ۱۳۹۴/۷/۲۵ :
باسلام.افسوس وصدافسوس که این مشکل سالهاست عذابمون میده... خداکنه دوستان مسوول شهری به این خواسته مردم جامه عمل بپوشن..محل ماواستان ما دراکثراوقات سال بارانیس پس باید یک فکراساسی بشه.شمارو بخدا برازنده محلمون نیست.
ناشناس در تاریخ ۱۳۹۴/۷/۲۶ :
هنوز طرح مطالعاتی فنی و کارشناسی روی این منطقه جهت رفع مشکل سیلاب، تهیه و اجرا نشده است هر از گاهی یک قرارداد چند صد میلیونی بسته میشه و سفره ای پهن برای پیمانکارانی که هیچ تجربه ای در این زمینه ندارند فعالیت بیهوده ای انجام میدن. امید است متخصصان امر فکر چاره اساسی و علمی فارغ از هر نگاه مالی به این قضیه بشود.
امیر عباس در تاریخ ۱۳۹۴/۷/۳۰ :
با سلام
قبلا هم در متنی بر روی دیوار و در بخش سوال از شورا که به هیچ عنوان پاسخ هم داده نشد این مشکل ناچیز رو مطرح کردم حقیر به عنوان یک کارشناس حداقل میدانم این مسئله خیلی به سادگی قابل حل می باشد ولی باز شاهد تکرار این مشکل ساده در شهر مان هستیم به امید روزی که تمامی هموطنان متخصص و کارشناسان مجرب متولی شهرمان باشند. دوستانی که میدانم به طور قطع برای وطنشان بی هیچ منتی تلاش میکنند. نه حضور اشخاصی که هیچ تجربه ای در این سیستم ندارند. به امید آن روز. یا علی