نگاهی به پروژه بزرگ آسفالت در ایزدشهر

۱۳۹۵/۲/۲۴

بسمه تعالی

نگاهی به پروژه بزرگ آسفالت در ایزدشهر ؛

1_ چه متراژ آسفالت در سال 94 در شهر ایزدشهر اجرا شده است؟
2_ کدام مناطق در سطح شهر در اولویت آسفالت بوده است؟
3_شرکت مجری و پیمانکار آسفالت ایزدشهر چگونه انتخاب شده است؟
4_در هر منطقه چه متراژ آسفالت در سال 94 شده است؟
5_ کوچه ها و معابر بر چه اساس و ملاکی آسفالت میشوند؟
6_ نقش ناظران و مشاورین و واحد فنی و شهرسازی در آسفالت معابر چقدر میباشد؟

و.....

 


— آسفالت، از جمله پروژه عمرانی مهم در عمران و آبادی در شهرها می باشد، در ایزدشهر ، آسفالت معابر از زمان تاسیس شهرداری در دوره های مختلف مدیریت شهر درصد بسیار کمی از پروژه های عمرانی را بخود اختصاص داده بود اما از ابتدای ورود شهردار جدید (مهندس یحیی پور) بحث آسفالت در سرلوحه پروژه ها عمرانی شهرداری ایزدشهر قرار گرفته است و اعضای شورای شهر نیز اولویت را در اجرا هر چه سریعتر این پروژه قرار داده اند.

پیرو اطلاعات بدست آمده، شهردار و اعضای شورای شهر، شعار عدالت و برقراری مساوات را در ایزدشهر در سه منطقه امیرآباد و بازارسر و ساروج محله داشته، و تمامی این کوچه ها طبق اولویت اعضا شورای شهر برای هر منطقه تعیین می شده است.( درخواست آمار برای اثبات این ادعا شده است)

حال سوال اینجاست آیا تعداد و متراژ کوچه ها در سه منطقه با تعداد جمعیت آنها یکی میباشد؟

آیا صرفا متراژ باید ملاک آسفالت باشد!؟ با بررسی دقیق تر متوجه میشویم این فقط یک رویه از تمام زوایا این پروژه میباشد.

 

 

— درشهرداری و بطور رسمی با روزنامه رسمی و طی مناقصه در چند مرحله، شرکت پیشروان کوثر خزر، به عنوان شرکت پیروز مناقصه انتخاب شده است.

شرکت پیشروان کوثر خزر از شرکت ها قوی و دارای کارخانه آسفالت از شهر آمل، که هم اکنون آسفالت چندین شهر از جمله محمودآباد، بابلسر و امل و فریدونکنار و. . را بر عهده دارد.
هر چند حواشی بسیاری مبنی بر اجرا این پروژه توسط شرکت فوق بوده، ولی چون شرکت نامبرده دارای کارخانه آسفالت و ادوات زیادی میباشد ظاهرا با کم کردن قیمت، شرکت ها دیگر قدرت مقابله و رقابت با آن را نداشته ( طبق اذعانات شهردار و اعضای شورای شهر) حال، آیا انتخاب این پیمانکار با طی این مراحل قانونی، دال بر عدم اجرا بی کیفیت آسفالت میشود؟ مسلما خیر و باید در اجرا و بررسی کیفیت به این نتایج رسید.

 


گرچه تمامی مراحل آسفالت در کوچه ها و.... با بازدید واحد فنی و کمیسیون عمران و شخص شهردار تحویل گرفته میشود و ظاهرا چندین شرکت مشاوره ای و آزمایشگاه در تمامی مراحل کیفیت و ضخامت آسفالت را کنترل میکنند،( به ادعا برخی اعضا شورای شهر، مدارک آزمایشگاه در شهرداری بایگانی خواهد شد)

 

 

— آیا تاکنون شهرداری ایزدشهر جز همان دفترچه عملکرد شب عید به ارایه عملکرد ریز و آنالیز این پروژه و پروژه ها مشابه برای شهروندان انجام داده است؟

به ظاهر شهردار محترم ایزدشهر در جشن مبعث در منطقه امیرآباد از ایزدشهر ارایه عملکرد داشته و به گفته خودشان قصد تکمیل این عملکرد در شب جشن نیمه شعبان در جشن بزرگ منطقه ساروج محله را داشته باشد. و اما چقدر این ارقام، با آن چه چشم ها خواهند دید به واقعیت نزدیک میباشد..!؟

ماده 71؛
شهرداری مکلف است هر شش ماه یک بار منتهی تا پانزدهم ماه بعد صورت جامعی از درآمد و هزینه شهرداری را که به تصویب انجمن شهر رسیده را برای اطلاع عموم منتشر و سه نسخه از آن را به وزارت کشور ارسال نماید و هم چنین شهردار مکلف است هر شش ماه یک دفعه آمار کلیه عملیات انجام شده از خیابان سازی و ساختمان عمارات و سایر امور اجتماعی و.بهداشتی و امثال آن را برای اطلاع عموم منتشر نموده و نسخه ای از آن را به وزارت کشور بفرستد....

شهرداری ایزدشهر چقدر در امر اطلاع رسانی موفق بوده است؟ قضاوت با خود شهروندان محترم میباشد...

 

 

و اما کوچه ها و معابر بر چه اساس و ملاکی انتخاب و اولویت بندی میشوند؟ 

پاسخ از اعضای شورای شهر :  
در ایزدشهر ملاک را بر این قرار داده ایم کوچه ای که تمام زیر ساخت ها آن انجام شده باشد مانند لوله آب و گاز و مخابرات و.... تعریض منطبق بر طرح جامع یا حداقل نزدیک به آن باشد. ضمنا کلا بیشترین ساخت و ساز و تراکم جمعیتی در آن باشد تا بعدها برای آوردن تاسیسات مانند آب. گاز تخریب کمتری داشته باشد هر چند از مردم دعوت کردیم برای عقب نشینی ما را یاری کنند که برخی ها کردند ولی اداره آب با توجه به کمبود بودجه قدرت تعویض لوله های قدیمی را ندارد سعی کردیم خودمان کمک کنیم مثلا در جایی مالکان لوله دادند ما کارگر و بیل مکانیکی و....

 

— حال به ارایه عملکرد متراژ و نام کوچه ها آسفالت شده در سه منطقه امیرآباد، بازارسر، ساروج محله طی چند جدول می پردازیم ؛

 

 

منطقه 1 (ساروج محله و حومه)

مجموع = 14714 متر مربع

 

 

 

 

مجموع = 13294 متر مربع

 

 

 


مجموع =15500 مترمربع 

 

نکته ؛
منطقه 3 (امیرآباد)، مجموع به همراه آسفالت کنار جاده اصلی (لاین پارک) می باشد.
و به گفته برخی اعضای شورا بدلیل اینکه منطقه امیرآباد سال 93 پروژه آسفالت نداشته و فقط متراژ محدودی داشته، در این جداول برخی کوچه ها آسفالت شده مانند گلستان 78 مصنی خط، شالیزار هفده، جز عملکرد آسفالت سال 93 بوده است برای همین متراژ آن در این منطقه شامل دو سال میباشد!!!!

ضمنا در سال 95 مبلغ سه میلیارد مناقصه جدید برگزار گردیده که همچنان نهضت آسفالت در سه منطقه ادامه خواهد داشت ؛

 

— استاندارد لازم برای انتخاب کوچه برای آسفالت چه چیز هایی می باشد:

1-تعریض کوچه ها
2-پیاده رو سازی
3-تعویض شبکه آب و بهینه سازی زیر ساخت ها گاز و تلفن و.... قبل از آسفالت نهایی
4-هدایت آب سطحی هر کوچه با کانیوو وکانال

چقدر آسفالت کوچه ها ایزدشهر با ملاک ها فوق نزدیک بوده است؟

آیا شهروندان کمال همکاری را تعریض کوچه ها داشته اند! آیا شهرداری اقدامی جهت تعریض کوچه ها کرده است؟

آیا آسفالت کوچه ها همان ادامه راه پیاده رو سازی دوره قبلی در مرکز شهر، بدون تعویض لوله قدیمی آب و هم اکنون تخریب نقاط مختلف بخاطر تعویض یا تعمیر لوله ها قدیمی ، میباشد؟

کیفیت در چه جایگاهی در آسفالت ایزدشهر قرار دارد؟

کدام کوچه با تمام استاندارد ها فوق انجام شده است؟

هدایت آب سطحی در کدام کوچه ها بصورت استاندارد صورت گرفته است؟

آیا شهردار ها دوره ها آتی گله مند از این نحوه آسفالت خواهند داشت؟

همه ی این موارد بزودی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

منتظر باشید ....


تگ ها


هنوز تگی وجود ندارد

5 نظر ثبت شده
هادی در تاریخ ۱۳۹۵/۲/۲۴ :
تشکر از اطلاع رسانی
شهروند در تاریخ ۱۳۹۵/۲/۲۵ :
از مجموع 14714 متر مربع ساروج محله، حجم 3380 متر مربع بابت تخریب شهرداری در اجرای پروژه داستان ساز کسر کنید تا جدول کاملتر شود.
احمد در تاریخ ۱۳۹۵/۲/۲۸ :
ماده 73-آیین نامه مالی شهرداریها
کلیه عوارض و درآمدهر شهر داری منحصرا به مصرف همان شهر خواهد رسید و در نقاطی که به موجب تبصره 2 ماده1 این قانون جمعا یک شهرداری تشکیل میشود تقسیم هزینه به نسبت درآمد هریک از محل ها می باشد
با اطلاعاتی که از کم و کیف آسفالت ریزی در سطح شهر دارید نحوه هزینه کرد در نواحی ایزدشهر را هم گزارش کنید
محدی در تاریخ ۱۳۹۵/۳/۱ :
ممنون از جناب شهردار بخاطر زحماتی که میکشند امیدواریم در دو سال اتی نیز از کوششی دریغ نکنید و تا بوده همین بود کار کنی کارات مشکل داره کار نکنی کلا یه مشکل دیگه داری خدا یهتون صبر بده جناب شهردار بازم ممنون
حامد در تاریخ ۱۳۹۵/۶/۷ :
با سلام و عرض تشکر از زحمات ایا اسفالت شالیزار 17 در دستور کار مسولین محترم قرار دارد ؟