گزارشی از پنج شنبه بازار ایزدشهر در مکان جدید ( گلستان 61)

۱۳۹۴/۸/۸

پنج شنبه بازار ایزدشهر بعد از فراز و نشیب های فراوان مدتی پیش توسط مسئولین شهری در مکان جدیدش افتتاح شد، باید دید که هدف از افتتاح و انتخاب این مکان صرفاً رفع مسئولیت و استفاده تبلیغاتی بوده یا اینکه شهرداری ایزدشهر برنامه هایی برای این مکان دارد.

 

 

وقتی به این بازار مراجعه کردیم با صحنه بالا روبرو شدیم که چندان برای یک بازار هفتگی و مردم، خوشایند نمی تواند باشد و مطمئناً در شآن شهروندان عزیز و ایزدشهر زیبامون نیست و نخواهد بود، اما چیزی که قابل توجه بود جمع شدن شهروندان ایزدشهر در این محل، دیدن دوستان ، آشنایان و اقوام ، احوال پرسی ها و لبخند بر لبانشان بود که این روزها بدلیل مشغله های زیاد مردم ، سبک زندگی و کاهش صله رحم، نشان دهنده این است که برپایی این گونه بازار ها در نوع خود یک طرح بزرگ فرهنگی برای این شهر هم می تواند باشد.

 

در همین احوال پرسی ها گلایه مردم نیز از این بازار و مسئولین شنیده می شد.

 بی نظمی ، نداشتن عبور مناسب ، نداشتن زیر ساخت مناسب ، گل و لای ، عدم نظارت و ....

 

 

پس از افتتاح این بازار در اولین گام، شاهد احداث پل در ابتدای بازار و  ورودی گلستان 61 بر روی رودخانه عبوری توسط مسوولین بودیم. ساخت این پل به اتمام رسیده که اینکار و ایجاد زیرساخت مناسب در این مورد و با توجه به پر تردد بودن این مکان قابل تقدیر است.

 

اما باید دید در ادامه مسوولین شهری برای این بازار و رفاه شهروندان که برای خرید می آیند و نیز فروشندگان چه برنامه ای دارند. با توجه به شروع فصل بارش ها و همچنین نا مناسب بودن مسیر این بازار و حتی خود مکان این بازار که با کوچکترین بارشی تبدیل به یک مکان و مسیر نا مناسب و گِلی می شود ، عدم رسیدگیِ دوباره، سرانجام خوبی را برای این بازار رغم نخواهد زد.

مکان تعیین شده برای این بازار 

 

 

همانطور که گفتیم باید دید مسوولین شهر ایزدشهر در روزهای اینده چه اقداماتی برای هرچه بهتر شدن این بازار انجام خواهند داد.

آیا برنامه ریزی مناسب برای مکان این بازار انجام شده و انتخاب این مکان کارشناسانه بوده و یا نه، فقط دلخوش کردن مردم برای چند هفته و مجدد تکرار مکررات می باشد.

شایسته است مسوولین علاوه بر برنامه ریزی صحیح برای این بازار و انجام اقدامات عملی و اساسی، نظارت دقیقی نیز بر عملکرد هفتگی این بازار داشته باشند تا شاهد پیشرفت این بازار هفتگی شهرمان باشیم.

 

وضعیت کنونی این بازار مطمئناً فاصله زیادی تا یک بازار هفتگی ایده آل دارد و تنها چیزی که مردم رو دلخوش کرده،نگاه به آینده و امید به مسوولین و سروسامان دادن به این اوضاع می باشد وگرنه این بازار با این شرایط، چند هفته ای بیشتر دوام نخواهد آورد و مردم رغبتی برای آمدن به این بازار با این شرایط نخواهند داشت.

 

 

 

 

موضوعات مرتبط :

پنج شنبه بازار ایزدشهر ، از بی سر و سامانی تا عدم توجه مسئولین شهری

و سرانجام ، پنجشنبه بازار ایزدشهر سر و سامان گرفت


تگ ها


ایزدشهر پنج شنبه بازار بررسی مشکلات ایزدشهر

7 نظر ثبت شده
سولیاوعسل در تاریخ ۱۳۹۴/۸/۸ :
باسلام...چه سروسامانی؟واقعالیاقت مردم محلم اینه؟دربدترین روستاهای ایران هم چنین جایی وجودندارد.....اصلازیبنده محلی به اسم ورسم دیرینه ایزده که ایزدشهرشده نیست.مسولین کجاهستن؟؟توروخدا یاجمش کنیدیاجایی دیگه روسروسامان بدهیدیاهمین جارودرست کنید...نگذارید مضحکه خاص وعام بشویم.
حامد در تاریخ ۱۳۹۴/۸/۹ :
سلام ، تو رو خدا جمع کنن این مسخره بازیهارو ، ایزدشهر با این مسعئولینی که داره همینجوری سر زبوناس دیگه بدترش نکنن
ناشناس در تاریخ ۱۳۹۴/۸/۹ :
{حذف شد}.. انتظار بیش از این نیست برای این پنج شنبه بازار یا به نوعی تیل بازار. هنوز درک ایجاد زیر ساخت برای یک طرح رفاهی شهری را آقایون درک نکردند صرفا به واسطه تبلیغات خودشون مردم مضحکه قرار دادن.
امیر عباس در تاریخ ۱۳۹۴/۸/۹ :
با سلام
دوستان خوب و عزیزم در سایت ایزدشهر من

تو این چند ماه متاسفانه فقط سایت شما به دو موضوع پرداخته "پنج شنبه بازار " و "آبگرفتگی معابر"
مشکلاتی که علی رغم توصیه و گفته های همه عزیزان نه تنها اهمیت هم داده نشد ، بلکه پیشرفت چشم گیری رو هم شاهد نبودیم.
قطعان تمامی هزینه ها و عملکرد آنها باید در زمان و مکان خودش مورد نقد و بررسی قرار گیرد.
هزینه های هنگفت احداث کانال ها ، راه اندازی بازار های هفتگی و ..... که هیچکدام به سرانجام نرسید.
فکر کنم خیلی کاراهای بهتری توسط هموطنان عزیز و فهیم ما انجام می شود که پرداختن به آنها و فرهنگ سازی در این زمینه می تواند بسیار مفید واقع شود.
انتظار می رود دوستان به جای پرداختن به طرح هائی که قطعان کارنامه مثبتی رو در آنها مشاهده نمی کنیم مسائلی رو مطرح کنند که ضمن پویا نمودن مخاطبین خود، شاهد شکوفائی مسائل نهفته در آینده فرهنگ شهر نشینی خود باشیم.
قطعان شهر ما این پتانسیل را دارد که با حضور قشر تحصیلکرده و مجرب شاهد ابادانی شهرمان باشیم.
به امید آن روز .یا علی
مریم در تاریخ ۱۳۹۴/۸/۱۱ :
من تا حالا پنجشنبه بازارو ندیده بودم، خیلی خوبه این مسایل رو بررسی می کنید و نقاط ضعف شهری ایزدشهر رو بیان میکنید،
البته این کار وظیفه شهرداری است ولی شما این مسولیت را به دوش می کشید، موفق باشید
حسین در تاریخ ۱۳۹۴/۸/۱۴ :
سلام...امروز پنجشنبه. رفتم پنجشنبه بازار..فکرش و نمیکردم انقدر خوب و وسیع باشه..دم مسئولین و همشهریام گرم...واقعا عالی بود...انقدرم کم لطفی زیاد خوب نیست دوستان...ی خورده از خوبیها هم بگیم خوب نیست فقط از بدیها بگیم...
ahmad در تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۶ :
من رفتم پنجشنبه بازار چرااینقدرکوچیکه جاش چرازمینش گل است فروشندگان خیلی کم هستند مثل بازارهای دیگر نیست مثل سه شنبه بازارنوشهروجمعه بازارمحموداباد