14 تیر روز شهرداری و دهیاری

۱۳۹۵/۴/۱۳

شوراي عالي انقلاب فرهنگي از سال 91 و با هدف آشنايي آحاد جامعه با عملكرد و خدمات شهرداري‌ها و دهياري‌ها، ارتقاء منزلت خانواده بزرگ شهرداري‌ها و دهياري‌ها، هم افزايي و افزايش همدلي و تعامل مردم و خانواده مديريت شهري و روستايي و اطلاع‌رساني در راستاي آشنايي با رويكردها، ‌سياست‌ها و برنامه‌هاي كشور در ارتباط با مديريت شهري و روستايي، روز چهاردهم تيرماه را به نام «روز شهرداري و دهياري» نام‌گذاري كرد.

اين روز بهترين فرصت است كه ضمن تقدير و تجليل از تلاش‌هاي فعالان در عرصه مديريت شهري و روستايي، نسبت به ارائه دستاوردها و خدمات ارائه شده به مردم اقدام كرده و برنامه‌ريزان، سياست‌گذاران، انديشمندان و همه دستگاه‌هاي تصميم‌گير و مجري نسبت به اهميت و جايگاه شهرداري‌ها و دهياري‌ها توجه وافري داشته باشند.

نقش شهرداري‌ها و دهياري‌ها در توسعه و آباداني شهرها و روستاها بر همگان روشن بوده و شهرداري‌ها به عنوان يك نهاد مردمي نقش مهم و اثرگذاري را در پيشرفت و توسعه جوامع با تكيه بر ظرفيت‌هاي خود مردم دنبال مي‌كنند.

هر چه كه شهرداري‌ها و دهياري‌ها بتوانند در عرصه خدمت رساني به مردم و عمران و آباداني شهرها و روستاها به وظايف خود به شكل بهتري عمل كنند قطعا تاثير اين خدمات به صورت مستقيم متوجه مردم خواهد بود و البته تحقق اين مهم نيز در گرو همكاري مردم در اولويت نخست و همكاري بين دستگاهي در اولويت بعدي است چرا كه يك رابطه مستقيم بين مردم و شهرداري وجود دارد و هرچه كه اين رابطه از استحكام و قوت بيشتري برخوردار باشد قطعا شهرداري‌ها و دهياري‌ها در خدمت رساني توفيقات بيشتري خواهند داشت.

بديهي است كه نبايد از نقش تعامل بين دستگاهي نيز براي ارتقاء سطح خدمات به مردم غافل شد و هرچه كه بين دستگاه‌ها با مديريت شهري ارتباط تنگاتنگ و با ديد حفظ مصالح عمومي جامعه شكل بگيرد قطعا توسعه و عمران شهرها به شكلي بهتر محقق خواهد شد.

گروه "ایزدشهرمن" فرا رسيدن 14 تير ماه روز شهرداري و دهياري را به همه فعالان عرصه مديريت شهر، بخصوص مهندس یحیی پور شهردار شریف شهر ایزدشهر تبريك گفته و اميدواریم كه در پرتو همكاري‌هاي متقابل در سه ضلع مثلث مردم، شهرداري و عوامل اجرايي، خدماتي در خور شأن شهروندان در عرصه پيشرفت شهر زیبای ایزدشهر ارائه شود.

 


تگ ها


هنوز تگی وجود ندارد

1 نظر ثبت شده
alavi در تاریخ ۱۳۹۵/۴/۱۵ :
جناب شهردار پرتوان و زحمت کش تبریک میگیم به شما