اولین بارش های پاییزی با ایزدشهر چه کرد

۱۳۹۳/۸/۸

اولین بارشهای پاییزی با ایزدشهر چه کرد؟

 

عکس مربوط به پاییز 93 

 

با شروع فصل پاییز و آغاز بارشهای پاییزی مهم ترین دغدغه مردم و مسئولین هر شهر مخصوصا شهرهای شمالی، مشکل آبگرفتگی معابر ، ناشی از بارش شدید باران می باشد. 

شهر ایزدشهر همانند اکثر شهرهای شمالی از این معضل بی نصیب نبوده و هر ساله مشکلات زیادی را در مورد آبگرفتگی معابر دارا می باشد اما علتی که ما را بر این داشت تا این نقد را بنویسیم تفاوت در میزان و شدت آبگرفتگی در ایزدشهر نسبت به شهر ها و روستاهای کناره بوده که با کمی دقت کاملا مشهود هست که شهر ایزدشهر در بحث آبگرفتگی در سطح شهر از وضعیتی به مراتب حادتر از شهرها و حتی روستاهای اطراف برخوردار است.

 

عکس ارشیوی 

و اما چرا شهر ایزدشهر با این مشکل مواجه است؟

شهر ایزدشهر از سالها پیش حتی قبل از تاسیس شهرداری با این مشکل روبرو بود ولی جای سوال دارد که با گذشت 10 سال از تاسیس شهرداری ایزدشهر چرا همچنان این مشکلات پابرجاست و برطرف نشده است؟

 

شهرداری ایزدشهر در سالهای اول تاسیس همگام با پروژه های احداث پیاده رو ها و روسازی لاین پارکینگ اقدام به هدایت ابهای سطحی در مراکز اصلی شهر کرد،اما به دلیل عدم مهندسی و اصولی بودن این طرح ها  و همچنین عدم نظارت صحیح بر اجرای همان طرح غیر اصولی ، دردی از این مشکلات دوا نشد و شرایط بد و مشکلات آبگرفتگی معابر همانند قبل پابرجا بود.

 

 

در سالهای اخیر شهرداری و شورای شهر ایزدشهر اقدام به احداث کانال جمع آوری آبهای سطحی در چند منطقه که با مشکل شدید و خیلی حاد آبگرفتگی روبرو بودند کرده اما باز هم با توجه به غیر اصولی و غیر مهندسی بودن این طرح ها همچنان این مشکلات پابرجاست.

 

شایسته است شهرداری و شورای شهر ایزدشهر با به کارگیری مهندسین مشاور مجرب و به کار بردن طرح های اصولی و مهندسی ، استفاده از پیمانکاران زبده و متخصص ،  هدایت اب به رودخانه های سمت جنوبی شهر و دریا به جای هدایت اب در طول شهر ،   مشکلات آبگرفتگی شهر ایزدشهر را برای همیشه ، بدون چندباره کاری و  هدر دادن درامدهای شهرداری و سرمایه های بیت المال حل کنند .

 

 در پایین به عکس های مربوط به آبگرفتگی مربوط به پاییز 1393 خواهیم پرداخت.

 

آبگرفتگی روبروی امام زاده قاسم ایزدشهر

همانطور که می بینید آبگرفتگی تا لاین سبقت رسیده و تا چشم کار میکنه این شرایط وجود دارد.

 

آبگرفتگی در محدوده اکام شهر

به علت اسفالت و روسازی غیر اصولی لاین پارکینگ و عدم نظارت بر اجرای پروژه توسط شهرداری

 

آبگرفتگی در محدوده مسجد جامع ایزدشهر

همانطور که می بینید با توجه به احداث کانال جدید توسط شهرداری اما آبگرفتگی ها همچنان پابرجاست.

 

آبگرفتگی در محدوده مسجد امام حسن عسگری

 

آبگرفتگی در محدوده مدرسه طبری ایزدشهر

 

آبگرفتگی در محدوده رستوران وارش

 

آبگرفتگی در محدوده شهرک پزشکان

 

آبگرفتگی و ترافیک سنگین در ساروج محله

 

آبگرفتگی و ترافیک سنگین در ساروج محله

 

 

موضوعات مرتبط با  این موضوع:         پروژه احداث کانال جمع آوری آبهای سطحی 

 


تگ ها


بررسی مشکلات ایزدشهر

2 نظر ثبت شده
ﺳﻴﺪﻛﻤﺎﻝ حسينيoo در تاریخ ۱۳۹۳/۸/۱۰ :
ﺑﺎﺳﻠﺎﻡ ﻭﺧﺪﺍﻗﻮﺕ.ﺑﺎﻧﻤﺎﻳﺶ ﺍﻳﻦ ﺗﺼﺎﻭﻳﺮﺑﺎﻳﺪﺍﻓﺴﻮﺱ ﻭﺣﺴﺮﺕ ﺧﻮﺭﺩﻛﻪ ﺟﺮﺍﺑﺎﻳﺪﺟﻨﻴﻦ ﺑﺎﺷﻪ ﻣﺴﺆﻟﻴﻦ ﻛﺠﺎﻳﻨﺪ.ﻧﻤﺎﻳﻨﺪﻩ ﺷﻬﺮﻛﺠﺎﺳﺖ ?ﺑﻬﺘﺮﻧﺒﻮﺩﺑﺠﺎﻱ ﺍﻣﺎﻡ ﺟﻤﻌﻪ ﻛﻪ ﺑﺎﺧﺪﻡ ﻭﺣﺸﻢ ﺑﻪ ﺑﻴﺸﻮﺍﺯﺵ ﻣﻴﺮﻥ ﻭﻣﺴﺆﻟﻴﻦ ﺍﺯﻡ ﺳﺒﻘﺖ ﻣﻴﻜﻴﺮﻥ ﻓﻜﺮﻱ ﺑﺤﺎﻝ ﺍﻳﻦ ﻭﺿﻊ ﺍﺳﻔﺒﺎﺭﻧﻤﺎﻳﻨﺪ.ﻭﺑﻪ ﺍﺑﺎﺩﺍﻧﻲ ﻭﻋﻤﺮﺍﻧﻲ ﺷﻬﺮﻓﻜﺮﻱ ﻛﻨﻨﺪ?ﺍﺯﺍﻟﺎﻥ ﺗﺎ ﺑﻌﺪﻋﻴﺪﻣﺤﻞ ﻣﺎﻫﻤﻴﻨﺠﻮﺭﻳﻪ.ﺗﻮﺭﻭﺧﺪﺍﻛﺎﺭﻱ ﻛﻨﻴﺪﻛﻪ ﺑﻤﺎﻧﺪﻧﻪ ﺍﻳﻨﻜﻪ ﺑﻤﺎﻧﻴﺪ.ﻳﺎﺣﻖ ﺳﺎﻟﻢ ﺑﺎﺷﻴﺪ.
سید عیسی ساداتی در تاریخ ۱۳۹۳/۸/۱۵ :
کدام را می خواهید ابتداء سامان دهید؟ مدیریت بحران یا بحران مدیریت . راه حل در همان است