سقوط هواپیما در سواحل مازندران حقیقت دارد؟

۱۳۹۳/۱۲/۲۱

اگر شما نیز یکی از اهالی سواحل خزر باشید حتما خبر پرسر و صدا سقوط یک هواپیما را امروز صبح شنیده اید؛ اما داستان اصلی چیست؟
(عکس این مطلب آرشیو می باشد و ارتباطی با خبر ندارد)

امروز صبح شایعاتی از سقوط یک فروند هواپیما (نامشخص) در سواحل خشت سر محمود آباد از زبان ماهیگیران و افراد دیگر شنیده شده است. در پیگیری ها و جستجو ها مشخص شده از فرودگاه های کشور تاکید کردند که هیچ هواپیما و بالگردی امروز سقوط نکرده است.

البته این خبر در سایت های مختلف به طرایق گوناگونی ذکر شده است؛ خبر آنلاین تاکید دارد که این سقوط در تنکابن و رامسر رخ داده است؛ آیا این دو سقوط جداگانه بود یا یک منبع خبری دارد؟

"یک شی نورانی ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه بامداد روز پنجشنبه در آسمان غرب مازندران مشاهده شد و در آبهای منطقه سقوط کرد.

به گفته صیادان و منابع مردمی در تنکابن و رامسر، صبح امروز شاهد سقوط یک شی نورانی و درحال آتش سوزی بودیم که در آبهای شهرستان رامسر سقوط کرده است."

 

"مدیرکل مدیریت بحران استان مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: سقوط این شی نورانی بامداد امروز بوده است که در آسمان شهرهای غرب مازندران براحتی قابل روئیت بوده است."

 

"وی اظهار داشت: پس از بروز این حادثه با فرودگاه های استان تماس حاصل شد که پرواز هر گونه هواپیما اعم آموزشی و تفریحی را این موقع صبح در آسمان استان رد کرده اند."

"احمدی مسئول روابط عمومی فرودگاههای مازندران نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، سقوط هرگونه هواپیما و بالگرد را در آسمان استان رد کرد و گفت: اداره هوانوردی نیز چنین موضوعی را تایید نکرده است و شاهید سقوط هیچ نوع هواپیما یا بالگرد نبوده ایم."

اما در حقیقت چه چیزی سقوط کرده است؟

این خبر در صورت کسب اطلاعات تکمیلی به روز خواهد شد.

-"سخنگوی اداره کل فرودگاه‌های مازندران با اشاره به برقراری به‌موقع همه پروازهای سه فرودگاه استان در روز جاری گفت: شایعه سقوط هواپیمای مسافربری در فریدونکنار از اساس کذب است."

 

"وی افزود: به دنبال شیوع این خبر، گروه‌های حفاظت و حراست اداره‌کل فرودگاه‌های مازندران پیگیر موضوع شدند."

 

"در عین حال گروه‌های نیروی هوایی پدافند بابلسر از صبح امروز در سواحل فوق حاضر بوده و در حال بررسی صحت یا سقم این شایعه تایید نشده هستند."

"هنوز مشخص نیست که شی رویت شده توسط صیادان چه چیزی بوده است اما مسلما هیچ هواپیمایی دراین منطقه سقوط نکرده است. "

 

"رییس اداره ایمنی اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران هم سقوط هرگونه بالگرد و هواپیما را در آبهای استان به ویژه حوزه رامسر و بابل تکذیب کرده است."

ادامه دارد.....


شرق پرس: فرمانده سپاه بابلسر درباره ‌رؤیت ‌یک شئ پرنده در دریای مازندران و آتشی که از آن دیده شد، گفت: احتمال می‌دهیم شئ رویت‌ شده فضانوردان قزاقزستان باشند.

 

سید موسی حسین‌نژاد امروز در گفت‎وگو با فارس در بابلسر اظهار کرد: اتفاق صبح امروز مربوط به یک جسم پرنده بوده که هنوز ماهیت آن برای ما مشخص نیست.

 

وی با بیان اینکه این شئ پرنده قطعاً هواپیما نبوده است، افزود: از ساعت ۵:۳۰ دقیقه صبح امروز با اطلاعات مردمی همراه با فرمانده دریابانی مازندران به منطقه اعزام شدیم و از دریای فریدونکنار و خزرشهر تا مختصات ۲۸ کیلومتری درون دریا به جست‌وجو پرداختیم و پس از آن عملیات جست‌وجو را تا مناطق امیرآباد ادامه دادیم اما چیزی نیافتیم.

 

فرمانده سپاه بابلسر بیان کرد: این شئ بنا بر گزارشات مردمی در رودسر، تنکابن، محمودآباد، بابلسر، لاریم و امیرآباد نیز رویت شده و فقط در نواحی ساحلی و دریا دیده نشده و حتی مردم امیرکلا و بابل نیز گزارش رویت کردند.

 
این مسئول با اشاره به اینکه احساس می‌کنیم این شی در جو بوده، تصریح کرد: خبری داشتیم مبنی بر اینکه قرار است در همین روزها فضانوردان ایستگاه فضایی میر کشور قزاقستان به زمین بازگردند و پیش‌بینی ما این است که هرچه هست مربوط به همین ایستگاه فضایی و تأسیسات آن است.
 

حسین‌نژاد با رد شایعات حضور پهباد جاسوسی در این منطقه، خاطرنشان کرد: تکنولوژی بالای نظامی ما اجازه ورود هیچ پرنده جاسوسی را نمی‎دهد و پرنده رادارگریزی هم نداریم که بخواهد در مناطق ما نفوذ کند.

 

فرمانده سپاه بابلسر حضور هرگونه پهپاد، هواپیمای جاسوسی، موشک بالستیک و بشقاب پرنده را در سواحل دریای مازندران تکذیب کرد و گفت: با استعلامی که از فرودگاه‌های دشت‌ناز، امام و مهرآباد گرفتیم، هیچ هواپیمای داخلی و خارجی نداشتیم که مسیر پروازی درون دریای خزر داشته باشند.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه هیچ مختصات و علامتی در رادارها ثبت نشده است، اضافه کرد: هیچ هواپیمای مسافربری، شکاری و یا جاسوسی از این مسیر عبور نکرده و در رادارها هم به ثبت نرسیده است.

 

وی یادآور شد: هیچ‎یک از اخبار منتشرشده در سایت‌ها و خبرگزاری‌ها مبنی بر کشته شدن چندین نفر در این ماجرا صحیح نیست و چون ما در صحنه حضور داشتیم و تا مختصات ۲۵ کیلومتری را بررسی کردیم اما علائمی دریافت نشد.

 

حسین‌نژاد تصریح کرد: براساس شواهد و گزارشات مردمی که از بابل هم رسیده، می‌توان گفت ارتفاع پروازی این شی بیش از ۲۵ هزار پا بوده و تصور این ارتفاع برای یک هواپیما صحیح نیست و یک هواپیما نمی‌تواند از رودسر به تنکابن و پس از آن از مسیر محمودآباد، بابلسر و لاریم عبور کرده و در نهایت در امیرآباد سقوط کند، چون چنین خط پروازی تعریف‌شده نیست.

 

فرمانده سپاه بابلسر با بیان اینکه اظهارات ثبت‌شده از شاهدان عینی نشان می‌دهد این شی فقط در قسمت عقبه دارای آتش بود و اصلاً بال نداشت، در پایان گفت: یک هواپیما اگر دچار نقص و آتش‌سوزی شود، از بال‎ها نشأت می‎گیرد و همین موضوع احتمال حضور فضانوردان قزاقستانی را افزایش می‌دهد.

 

 

این صفحه براساس اطلاعات دریافتی به روز  می شود و می توانید از همین جا این موضوع را پیگیری کنید.

 

تگ ها


سقوط هواپیما

هنوز نظری ثبت نشده, شما اولین نظر این مطلب را ثبت کنید