سایه تخریب بر سرساخت و ساز های مروارید خزر

۱۳۹۴/۳/۱۰

حضرت آیت الله خامنه‌ای، دوران صلح را فرصت مغتنمی برای خدمت نیروهای مسلح در بخشهای علمی، سازندگی و افزایش بازدارندگی خواندند و گفتند: مسئله آبادسازی سواحل مکران نیز جزء همین کارهای اساسی است که باید با همکاری دولت، برنامه‌های مورد نظر در این منطقه با سرعت بیشتری دنبال شود.
(فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان نیروی دریایی ارتش - 9/9/1393)

بر اساس آيين‎نامه اجرايي آزادسازي حريم ساحلي درياي خزر موضوع تبصره ماده 63 قانون برنامه چهارم توسعه تمامي دستگاههاي دولتي و نهادهاي عمومي که در حريم 60 متري ساحل درياي خزر داراي مستحدثات هستند موظف به عقب‌نشيني كامل از اين حريم هستند.

در این راستا نیز اقداماتی جهت آزادسازی سواحل در ایزدشهر انجام شده است ؛ در ماه های گذشته شاهد تخریب اسکله های شخصی بوده ایم ؛ اما سازه ها و اسکله هتل مروارید خزر یکی از بحث بر انگیز ترین این موارد در ایزدشهر بوده است.

در سال گذشته شاهد اعتراض برخی از همشهریان به هتل مروارید خزر بوده ایم که علاوه بر ساخت و ساز های غیر قانونی در حریم ساحل ؛ اجازه رفت و آمد و استفاده از ساحل و دریا را نیز به غیر افراد ساکن در هتل نمی دادند؛ ساحلی که  اول متعلق به مردم این شهر و بعد متعلق به تمام ایران است ! با وجود تمام حاشیه ها؛ این مساله همچنان از طریق قانونی ادامه داشت.

امروز صبح در تاریخ 10 خرداد 1394 با حکم دادستان محترم شهرستان نور ؛ اجرای تخریب سازه های غیر قانونی این هتل آغاز گردید.

جا دارد در اینجا تشکر ویژه از جناب محترم دادستان و همچنین شهرداری ایزدشهر و کلانتری ایزدشهر که همکاری های لازم را داشته اند به جا آوریم.

همچنین انشا الله این مورد گوشزدی باشد برای برخی مسئولین که بداند باید در جهت حمایت از مردم شهر قدم بردارند نه منافع شخصی.

پایان خبر./

ایزدشهر

ایزدشهر

ایزدشهر


تگ ها


زمین خواری مروارید خزر

4 نظر ثبت شده
حامد در تاریخ ۱۳۹۴/۳/۱۰ :
همگی خسته نباشید
س در تاریخ ۱۳۹۴/۳/۱۲ :
باسلام.بنظرم حیف شد.کاش یه سری به پلاژ گنجی هم بزنیدوتخریب اونجا هم صورت بگیره.فقط به یک جابسنده نشده.سپاس
مجید در تاریخ ۱۳۹۴/۳/۱۳ :
با سلام،کاش یه نیم نگاهی هم به ویلاهای ساحل شهرک پزشکان بندازید،پر شده از ویلاهای افراد متمول که فضای ساحل رو برای افراد بومی محدود کردن،با تشکر از دادستان محتم شهرستان
مفیدی در تاریخ ۱۳۹۴/۳/۲۱ :
سلام خسته نباشید امیداست آزاد سازی سواحل بطور جد انجام گیرد ولی متاسفانه در بعضی از قسمتها از جمله ساحل شهرک دلکده به بهانه طرح سالمسازی نوار ساحلی مسدود شده، در صورتیکه چند سال شاهدیم که در گلسار 3 طرح سالمسازی با حمایت شهرداری بر پاست خدا کنه دریا به عقب نشینی خود ادامه بده تا ببینیم که تا کجا میتوانند از عبور و مرور مردم جلوگیری کنند.