سریال بی پایان آب شرب ایزدشهر

۱۳۹۴/۴/۲۳

مساله آب شرب ایزدشهر مساله جدیدی نیست، شاید نیاز به گفتن نباشد که این نه فقط مشکل ایزدشهر بلکه مشکل خیلی از شهر های شمالی دیگر است ؛ آیا واقعا مدیریت آب شرب شهری در مناطقی همچون مازندران که جز پر آب ترین مناطق کشور  و دارای رودخانه های بیشمار از دل کوه های دماوند است این مقدار دشوار است؟

" به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری به نقل از روابط عمومی شرکت آبفای شهری مازندران، سید هادی حسینی در نشست مشترک با مدیران عامل آب و فاضلاب شهری و روستایی مازندران با اشاره به هدر رفت 97 درصدی آب‌های سطحی، اظهار داشت: تمامی موجودات زنده برای ادامه حیات به آب نیاز دارند.

وی با بیان اینکه عدم بارش مناسب، مشکلات کمبود آب را افزایش داده است، افزود: عمده مشکلات ما در بخش آب با فرا رسیدن تعطیلات تابستانه و گرمای هوا در یک ماه دیگر آغاز می‌شود."

مشکل اصلی اینجاست که مسئولین محترم مربوطه هر سال در فصل تابستان "گرمای هوا" را دلیل اصلی مشکلات آبی استان می کنند و در فصل باران و سرما مدیریت خوب خود را دلیل عدم وجود در مشکل  حوزه آب شرب شهری می دانند!

واقعا اگر قرار باشد هر ساله مشکلات را به گردن هوای گرم تابستان ( که از زمان آفرینش زمین به همین صورت بوده) بی اندازیم پس دقیقا نقش مسئولین مربوطه چیست؟ برنامه ریزی و مدیریت و ذخیره آب در فصل زمستان و بارندگی به عهده کیست؟

اما مشکل کم آبی فقط یک طرف داستان است؛ مشکل بعدی آلودگی همین آب ناچیز در فصل تابستان است!

تصویر زیر  "فیلتر تصویه آب" یک منزل مسکونی در ایزدشهر است.

همانطور که میبینید یک فیلتر نو در کنار یک فیلتری که " دو ماه" مورد استفاده قرار گرفته بود گذاشته شده است تا مقایسه شوند!

فیلتر تصویه آب ایزدشهر مازندران

گل و لای چسبیده به فیلتر


تگ ها


بررسی مشکلات ایزدشهر

2 نظر ثبت شده
سولیاوعسل در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۲۵ :
باسلام.همانطور که میدانید اب مایه حیاتس.بی اب زندگی تعطیله.کشورماهم بابحران کم ابی دست وپنجه میکنه ولی منطقه ماپرازاب وچاه قنات وووووواست ماامکانات نسبتا خوبی داریم ومنطقه ماتوریستیه بهترنیست مسوولین شهرمابجاپرکردن جیب خودیه کم بفکرسللمتی مردم شریف محلمون ومسافرین محترم باشن..؟بیماریهای خطرناکی ازاب الوده منتقل میگردد.بیاییم سالم زندگی کنیم.
mahjakh در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۲۶ :
مطالب خیلی جالبی بود.
ممنون